Jdi na obsah Jdi na menu
 


Slaný.

15. 5. 2007

 

Začátkem února letošního roku jsme jeli se Želpage pionýrskou jízdu po zrušené trati 121 z Hostivic přes Středokluky do Podlešína. Viz odkaz níže.
/clanky/akce---reportaze/poprve-do-stredokluk_
Tehdy dráhy tvrdily, že v žádném případě o obnově osobní dopravy na této trati neuvažují. Uběhlo několik týdnů a objevily se dva páry víkendových cyklovlaků v nové revizi jízdního řádu. ObrazekV plánovaném provozu jsou do 28. října.Tak jsme si udělali rodinný výlet a uvažujeme o jeho zopakování – tentokráte i s koly.

V sobotu 5.5.2007 nasedáme v 9:03 na Masarykově nádraží do soupravy označené jako Os 19700. Původně jsme chtěli vystoupit už v Noutonicích a udělat si pěší výlet přes Okoř a Budeč do Zákolan. ObrazekPošmourné počasí nás ovšem drží ve vlaku a údolí Zákolanského potoka projíždíme vlakem. Za Podlešínem naši pozornost poutají mohutné, intenzivní ovocné sady. V 11:02 jsme ve Slaném. http://www.meuslany.cz/ 
Od nádraží jdeme rovně dolů Wilsonovou ulicí okolo divadla. Výraznou budovu záložny obcházíme zleva a vpravo za ní odbočujeme do Husovy ulice, která je pěší zónou.Obrazek Ústí do prostorného Masarykova náměstí. Proti nám je budova Vlastivědného muzea, za ní mohutný gotický kostel sv. Gottharda. Na pravé straně náměstí je radnice, proti ní Velvarská brána.
Tím je prohlídka města ukončena a jdeme na oběd. Vybíráme si kavárnu Wilson  naproti divadlu a děláme dobře. Za mírné ceny je zde výborné jídlo i příjemná obsluha. Pak se jdeme vyplavčit do zdejšího sportovního areálu, který je za nádražím v Lacinově ulici. V plavecké hale je tobogán s hlubším dojezdem, výborná divoká řeka a vířivka. ObrazekMoje Eva vyzkoušela pobyt v páře a byla moc spokojená. Ceny jsou oproti Praze poloviční.

Vlak Os 19703 nám odjíždí v 16:44, znova projíždíme údolí Zákolanského potoka, objíždíme letiště Ruzyň a po dvou hodinách jízdy vystupujeme na Masarykově nádraží v Praze.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář