Jdi na obsah Jdi na menu
 


Krnovsko.

8. 1. 2007

Po příjemném obědě na krnovském nádraží nasedáme na vlak směr Opava. Jedeme těsně podél polské hranice rovinou směrem na východ. Po pravé ruce máme zalesněný hřbet a na něm dvě kamenné rozhledny a mezi nimi ruiny hradu.

ObrazekVystupujeme na zastávce Úvalno a v poledním žáru zvolna stoupáme nekonečnou vesnicí po modré značce vzhůru. Po několika kilometrech dosahujeme hřebenu a značka odbočuje doprava. Před sebou máme mohutnou rozhlednu, ale nejdříve doplňujeme tekutiny v zájezdním hostinci. Z rozhledny je daleký výhled do polských rovin a také směrem na Opavu. Zajímavá je také jižní strana obzoru, kde jsou k vidění méně známé partie Nízkého Jeseníku.
ObrazekPo značce pokračujeme mírnou oklikou na hrad Cvilín. Monumentalita jeho rozvalin svědčí o jeho středověkém významu. Nepřítel přicházející z Polska byl odtud jako na dlani. Já mám však větší strach o svého syna, který nadšeně a bez známek únavy pobíhá po nezajištěných chodníčcích. Navíc přítomnost zmijích na hradních zdech je téměř jistá.
ObrazekS odlehčenou nervovou soustavou, že se nic nestalo, pokračuji s Frantou dále. Listnatým lesem stoupáme mírně vzhůru na poutní vrch Cvilín. Nablýskané církevní stavby obcházíme, naším cílem je štíhlá rozhledna Cvilín s malou věžičkou. Z ní máme pod sebou Krnov jako na dlani.( www.mikroregion-krnovsko.cz ) Na západě by měly být vidět Jeseníky včetně Pradědu, ale ty jsou po dopoledním dešti stále v oparu.Obrazek Sbíháme do města, na zahradní restauraci tankujeme pivo a limču a přes historický střed města a pak dlouhou nudnou třídou míříme k nádraží.

V klidu stíháme poslední rychlík do Jeseníku. Cestou si ještě jednou vychutnáme polské Glucholazy. Večer v kempu servírka nevěří, kde všude jsme dnes byli a co všechno zažili. Ve stanu usínáme velice rychle. Vždyť jsme dnes celkem nachodili asi 25 km.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář