Jdi na obsah Jdi na menu
 


České Budějovice.

2. 3. 2007

Je pátek 16.2.2007 a opět prší. ObrazekNasedáme tedy do R 633 a v 9:14 odjíždíme z Prahy –hl.n. do Českých Budějovic. Tedy oproti plánu máme 20 minut zdržení, protože jsme čekali na rychlíky z Holešovic, kde zřejmě někdo zcizil zabezpečovací kabely. Trochu máme obavy z výstavby koridoru u Stránčic a z dvojité výměny mašinky, ale kupodivu všechno jde jako na drátkách, a v Budějovicích jsme téměř dle plánu – ve 12:04. ( http://www.c-budejovice.cz/cz )

Vycházíme z nádražní budovy a jdeme rovnou za nosem Lannovou třídou až k Černé věži. Ta je přístupná jen v sezóně, takže dle očekávání máme smůlu. ObrazekPřed námi je ovšem největší náměstí u nás, čili je na co se koukat. Jsme opět v městské památkové rezervaci. K symbolům města patří kašna uprostřed náměstí Přemysla Otakara II., určitě zajímavá je i radnice s infocentrem.
K nejznámějším objektům ve městě patří i historické Masné krámy. Pohled na ně je však dosti smutný. Nepříliš dobrý výsledek restituce, navíc poznamenaný průchodem velké vody v roce 2002. Jídla ani pití se zde tedy turista ještě dlouho nedočká. O kousek dál, v Plachého ulici (po levé straně z centra), je menší příjemná restaurace, kde mají ve všední den menu za 65,-. Dnes mají výbornou vepřovou na česneku s hranolkami a bohatou oblohou. ObrazekPokud si neobjednáte polévku, zaplatíte za menu o trochu méně. Zajímavý přístup.
Po obědě hledáme kulturu a poznání – tedy nějaké muzeum. Trochu mě už tyto instituce zmáhají, navíc místní Jihočeské muzeum je poměrně drahé, ale synek jinak nedá. Důraz v expozicích je kladen na ptactvo, hlavně vodní. Ornitologové si zde přijdou na své. Přízemí je věnováno “koňce”, tedy kolejové dopravě s místní tradicí a to je mi už bližší. Muzeum se nachází na okraji památkové zóny v Dukelské ulici. ( http://www.muzeumcb.cz/ )

Zpět do Prahy jedeme v 15:54 rychlíkem R 646. V Praze na hl.n. jsme bez zpoždění v 18:40. Na koridoru se už nepracovalo, jen jsme občas čekali na čas.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář